Stručné představení hry


Pacific 1942, scénář Ostrovy

Píše se rok 1942. Před vámi leží Tichý oceán a cíl získat dvanáct bodů obsazením ostrovů a potopením nepřátelských lodí.  

Vžijte se do rolí japonských a amerických admirálů, vyzbrojte svou flotilu a zdvihnětě kotvy. Pacifik se promění v plameny a na konci mu bude vládnout jen jeden z vás.

Každý hráč se před bitvou pečlivě vyzbrojí. V přístavu budou kotvit majestátné bitevní lodě i pomalé transportní lodě po okraj naložené námořními pěšáky. Širé moře budou brázdit letadlové lodě. 

Americký admirál může počítat s výhodu jednoho obsazeného ostrova a japonský admirál bude mít právo prvního (překvapivého) úderu. 

Hra plyne v rychlém sledu, mezi ostrovy kličkují lodě, bomberdéry se vrhají na svou kořist a děla bitevních lodí spouští dunivou kanonádu. 

  • Herní doba cca 60 minut.
  • Počet hráčů: 2
  • Věk hráčů: 10+

Historie hry

Hru Pacific 1942 jsme vydali v roce 2004 pod názvem Pacific ´42 Admiral. Současnou podobu hru dostala v roce 2017. Veškeré herní prvky zůstaly zachovány, změny přinesl jen nový "scénář" s názvem Ostrovy. Máte-li již hru Admiral koupenou, stačí, pokud si zdarma pořídíte nový scénář, který obsahuje upravená pravidla hry.